Partner:
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieris czy kamelia do reprezentacyjnej części ogrodu?
Amim Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 125
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Pieris czy kamelia do reprezentacyjnej części ogrodu?
Obie rośliny mają bardzo dekoracyjny charakter, ale oferują nieco inne walory. Pieris przyciąga uwagę przez większą część roku, ponieważ ma zimozielone liście, efektowne czerwone młode przyrosty oraz białe kwiaty przypominające konwalie. Dodatkowo już jesienią pojawiają się dekoracyjne pąki kwiatowe. Kamelia natomiast zachwyca przede wszystkim dużymi, woskowatymi kwiatami pojawiającymi się wczesną wiosną. Trzeba jednak pamiętać, że obie rośliny mają określone wymagania stanowiskowe, a pieris szczególnie potrzebuje kwaśnej gleby i miejsca osłoniętego od wiatru. Jeśli zależy Ci na dekoracyjności przez większą część roku, pieris może być bezpieczniejszym wyborem. Po więcej informacji zapraszam tu: https://gardenpunkt.pl/krzewy-zimozielon...cy-w-roku/

Pan bóg nierychliwy ale sprawiedliwy
Dzisiaj 03:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Pieris czy kamelia do reprezentacyjnej części ogrodu? - Amim - Dzisiaj 03:51 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

roznoszenie ulotek poznań

projektowanie wnętrz wrocław