Chciałbym posadzić przy tarasie jakiś bardziej efektowny krzew zimozielony. Zastanawiam się nad pierisem albo kamelią. Która z tych roślin będzie ciekawsza?
Obie rośliny mają bardzo dekoracyjny charakter, ale oferują nieco inne walory. Pieris przyciąga uwagę przez większą część roku, ponieważ ma zimozielone liście, efektowne czerwone młode przyrosty oraz białe kwiaty przypominające konwalie. Dodatkowo już jesienią pojawiają się dekoracyjne pąki kwiatowe. Kamelia natomiast zachwyca przede wszystkim dużymi, woskowatymi kwiatami pojawiającymi się wczesną wiosną. Trzeba jednak pamiętać, że obie rośliny mają określone wymagania stanowiskowe, a pieris szczególnie potrzebuje kwaśnej gleby i miejsca osłoniętego od wiatru. Jeśli zależy Ci na dekoracyjności przez większą część roku, pieris może być bezpieczniejszym wyborem. Po więcej informacji zapraszam tu:
https://gardenpunkt.pl/krzewy-zimozielon...cy-w-roku/