Forum Coma
Co zrobić ze styropianem po remoncie? - Wersja do druku

+- Forum Coma (https://www.forum-coma.pl)
+-- Dział: Pozostałe (/forum-7.html)
+--- Dział: HydePark (/forum-10.html)
+--- Wątek: Co zrobić ze styropianem po remoncie? (/thread-232.html)



Co zrobić ze styropianem po remoncie? - Gensde - Dzisiaj 08:27 AM

Po remoncie zostało mi sporo zabrudzonego styropianu. Znajomy powiedział, żebym wrzucił go do żółtego worka na plastik. Czy to prawidłowe rozwiązanie?


RE: Co zrobić ze styropianem po remoncie? - Traqsa - Dzisiaj 08:27 AM

Nie zawsze. W artykule https://koliber-dg.pl/oferta/odpady-budowlane-a-smieci-komunalne-dlaczego-nie-wolno-mieszac-tych-frakcji.html wskazano, że odpady budowlane, w tym styropian pochodzący z prac remontowych, nie są traktowane jak zwykłe odpady komunalne. Nie powinny trafiać do pojemników przeznaczonych do segregacji tworzyw sztucznych. Takie materiały wymagają odrębnego zagospodarowania razem z innymi odpadami budowlanymi. W przypadku większej ilości najlepiej skorzystać z kontenera na odpady lub sprawdzić, czy lokalny PSZOK przyjmuje tego typu odpady.