![]() |
|
Strój startowy vs treningowy - czy można używać zamiennie? - Wersja do druku +- Forum Coma (https://www.forum-coma.pl) +-- Dział: Pozostałe (/forum-7.html) +--- Dział: HydePark (/forum-10.html) +--- Wątek: Strój startowy vs treningowy - czy można używać zamiennie? (/thread-231.html) |
Strój startowy vs treningowy - czy można używać zamiennie? - Amim - Wczoraj 07:09 PM Dzień dobry! Mam pływacki strój startowy i zastanawiam się, czy mogę w nim czasem trenować, żeby go „wykorzystać”. Czy to ma sens? RE: Strój startowy vs treningowy - czy można używać zamiennie? - Gensde - Wczoraj 07:09 PM Nie ma to większego sensu i w praktyce skraca żywotność stroju startowego. Takie kostiumy są projektowane do ograniczonej liczby startów i tracą kompresję już po kilku–kilkunastu użyciach. Trening dodatkowo obciąża materiał, który nie jest do tego przeznaczony. Dlatego standardem jest używanie stroju startowego wyłącznie na zawody, a treningowego do codziennych zajęć. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na wskazany temat, ze swojej strony proponuję lekturę treści umieszczonych tutaj: https://strefaplywania.pl/blog/dlaczego-stroje-plywackie-traca-elastycznosc-i-jak-temu-zapobiec |