Po remoncie zostało mi sporo zabrudzonego styropianu. Znajomy powiedział, żebym wrzucił go do żółtego worka na plastik. Czy to prawidłowe rozwiązanie?
Nie zawsze. W artykule
https://koliber-dg.pl/oferta/odpady-budo...akcji.html wskazano, że odpady budowlane, w tym styropian pochodzący z prac remontowych, nie są traktowane jak zwykłe odpady komunalne. Nie powinny trafiać do pojemników przeznaczonych do segregacji tworzyw sztucznych. Takie materiały wymagają odrębnego zagospodarowania razem z innymi odpadami budowlanymi. W przypadku większej ilości najlepiej skorzystać z kontenera na odpady lub sprawdzić, czy lokalny PSZOK przyjmuje tego typu odpady.