Forum Coma
Teksty - Wersja do druku

+- Forum Coma (http://www.forum-coma.pl)
+-- Dział: Zespół Coma (/forum-1.html)
+--- Dział: Twórczość (/forum-4.html)
+--- Wątek: Teksty (/thread-45.html)

Strony: 1 2


Teksty - Sosenek - 03-12-2012 05:45 PM

Siłą Comy są teksty, choć - jeśli jesteście na forach innych zespołów rockowych - często ludzie mówią, że są banalne i grafomańskie. Ja tak nie uważam. To znaczy czasem wydają się odrobinę proste, ale i tak są całkiem niezłe. Macie swoje ulubione? Które utwory najbardziej do Was przemawiają w warstwie tekstowej?


RE: Teksty - martynika - 03-12-2012 06:58 PM

Nie umiem wybrać najlepszego tekstu. Jest kilka fantastycznych, na przykład:

Prorocy porzygali się i śpią,
Poeci umierają w grobach strof,
Anioły śmierdzą potem, żrą kiełbasę
Mają w dupie żywych.

Jaką trzeba mieć wyobraźnię do tego!


RE: Teksty - matrani - 03-13-2012 04:45 PM

Ja bardzo lubię tekst Ostrość na nieskończoność:

Nie zamierzam Cię truć
pigułkami ze słów
nie potrafię uchronić od smutku,
moralności mi brak
pogubiłem się sam
chciałbym tylko
nadzieję ocalić od zła,

Taka bezsilność z niego bije, pogodzenie się w okrutnym losem, tylko drobne światełko w tunelu gdzieś tam daleko blyska.


RE: Teksty - Cugor - 03-13-2012 05:04 PM

Nie lubię tekstów Comy. Może mnie zlinczujecie za to, ale jak dla mnie w większości to bajeczki bez ładu bez składu, specjalnie poplątane by udać większą filozofię. Męczą mnie te dziwaczne metafory i wydumane porównania... nie dla mnie to. Dlatego jak mówiłem, z chęcią bym posłuchał albumu bez wokalu.


RE: Teksty - Cominiarka - 03-14-2012 04:59 PM

Fakt, że głównym argumentem antyfanów Comy jest "grafomania" Roguckiego Oczko Ale no cóż, jak się komuś nie podoba, to niech nie słucha, nie ma przymusu Uśmiech


RE: Teksty - BezkarnieCytrynowa - 03-14-2012 05:24 PM

Taaaaak, jadą Roguca za grafomanię, a sami pewnie nie umieliby napisać nic lepszego, ani nawet porównywalnego Oczko


RE: Teksty - Barteg - 03-14-2012 05:32 PM

Ale z drugiej strony napisać taki "grafomański" tekst to też nie lada sztuka Uśmiech Poproście takiego pierwszego lepszego, żeby wam sklecił coś w tym stylu... Nie twierdzę, że teksty wszystkich piosenek zespołu są najwybitniejszymi dziełami poetyckimi, ale, moim zdaniem, mają coś w sobie Uśmiech


RE: Teksty - Rysiek - 03-14-2012 09:34 PM

O jeny, nawet jeśli są trochę grafomańskie, no bo dobra, są przegięcia momentami, jak krzycząca herbata u sąsiada, ale jednak ludzie je lubią - a chyba o to chodzi? Duży uśmiech


RE: Teksty - Azbestos - 03-14-2012 09:39 PM

Teksty są największą Comy zarówno zaletą, jak i wadą, możnaby rzec Oczko Ja tam lubię, ale rozumiem ludzi, którzy trochę to wyśmiewają. Po prostu rozumiem Duży uśmiech


RE: Teksty - Barteg - 03-15-2012 12:47 AM

Jedni doceniają, inni wyśmiewają - tak to już jest. Są gusta i guściki... Oczko